Semmiért egészen borítótervező pályázat

Lezárult a Semmiért egészen c. új regényemhez hirdetett borítótervező pályázat. Íme az eredmény:
 
Rengeteg pályázat érkezett, amit ismételten köszönök nektek. Akárcsak korábban, most is nagyon nehéz volt választanom. Nagyon örültem azoknak a terveknek, melyeket saját fotóból, grafikákból szerkesztettetek, és kifejezetten kellemes meglepetés volt, amikor régi ismerősök, barátok küldtek pályázatot. Összesen 142 változatból kellett néhányat kiválasztanom, ami nem volt könnyű. Több esetben is azért engedtem el döntős terveket, mert akármilyen szuperek voltak, egyszerűen nem illettek ennek a könyvnek a hangulatához, mondandójához. Az én elképzelésem egy olyan borító, mely ad egy többletjelentést. Amit csak akkor értesz meg, ha végigolvasod, becsukod a könyvet és ránézel a borítóra, és felkiáltasz, hogy Áááááá!


Szóval ilyen borítót kerestem, és nem volt könnyű dolgotok, hogy kitaláljátok, amit nem mondhattam el a kiírás során spoilerezés nélkül. És még így is voltak többen is, akik hihetetlen módon ráéreztek arra, hogy mit kell sugallnia a képnek. Nézzük a döntős terveket, összesen 8 (10) munkát szeretnék a kiadó vezetőjének figyelmébe ajánlani.
Sümeghy Csillag terve

7. lett Sümeghy Csillag terve. Nagyon szeretem a rajzolt terveket, jobban, mint a fotókat, a fekete háttér a sárga színnel nagyon jól mutat, és persze utal a regény komolyabb mondanivalójára. Egyszerűségében is nagyon megfogott a látvány, a legjobban a cím játékossága tetszett.

Simon Tünde terve

6. lett Simon Tünde terve, aki több variációt is küldött a mobiltelefon-nárcisz témára. Teljesen tökéletesen nem találta el, ami az én agyamban benne van, de közel jár hozzá (leginkább a lány kinézete nem megfelelő, de ez részletkérdés). Itt már működik az Aha élmény, valóban ad egy többletjelentést a műnek.

Braun Csilla terve

5. Braun Csilla terve szintén a mobilos-nárciszos megoldása miatt fogott meg, igaz, itt a jelentés kicsit más irányba tart, mint amit a regény sugall. A jobboldali képernyőn nem igazán tudtam kitalálni, mi is az a kerek, sárga folt, illetve biztosan változtatnék a betűtípuson, és a szöveg elhelyezésén, de maga a koncepció nagyon tetszik.

Csiki Krisztina terve

4. Csiki Krisztina terve szintén a grafikája miatt fogott meg. Nagyon szeretem a színeit, a régi görög festmények alakjaira emlékeztető fekete emberalakokat, a tengert a háttérben. Tetszik a cím betűtípusa, a nagybetű hiánya, az egyetlen fura benne a nárciszok között tekergőző szál, ami nem tudom, mi lehet. Bár nem igazán hozza az Aha élményt, és talán nem is utal a történet mai jellegére, nem bírtam elengedni ezt a tervet.

Kolozs Kitti terve
Kolozs Kitti terve

3. Kolozs Kitti küldte a legtöbb tervet az idei pályázatomra, és nagyon jól ráérzett arra, (ismételten) mit is akarok sugallni a borítóval. Lehetetlen volt tőle egyet választanom, végül emellett a kettő mellett döntöttem. Az első képe szinte tökéletes, egyetlen hibája, hogy a cím nagyon belecsúszik a nárciszba. Én talán más betűtípust is használnék, de ezen kívül a tükröződés, a törött üveg, a fekete háttér, mely leginkább egy képernyőre utal, telitalálat. Fogalmam sincs, honnan jött neki a törött üveg, de Kitti szerintem egy boszorkány igazából, aki még azt is tudja, mi az, ami a regény után játszódik J. A kékes árnyalatú terve szintén kedvenc. Egyszerű, kifejező, kicsit talán komor, de az már az eddigiekből is látszik, hogy szeretem a fekete hátterű borítókat.

Ambrus Renáta terve
Ambrus Renáta terve
Ambrus Renáta terve

2. Ambrus Reni terve rögtön az elején érkezett, és nagyon sokáig az első helyen szerepelt nálam. Az egyszerű, sápadt borító, a rajzolt nárcisz, és a tükörképbe forduló cím nagyon finoman sugallja azt az Aha élményt, amit kell. Az egyetlen bajom volt vele, hogy, bár én szeretem az ilyen színtelen borítót, nem biztos, hogy ez marketing szempontból jó választás. Ezért megkértem Renit, próbáljon játszani a színekkel. Először kiszínezte a nárciszt, aztán bevágta mögé a fekete hátteret. Természetesen a fekete nálam a nyerő, de még azt is el tudnám képzelni, hogy elöl fekete, hátul fakó háttérrel jelenjen meg a könyv. Mindenesetre megosztom mind a 3 képet, nekem mindegyik tökéletes.

Frittmanné Petrekanics Angéla terve

1. Frittmanné Petrekanics Angéla terve lett nálam az első, (milyen meglepő, ez is egy fekete alapú kép), és erre igazából csak azt tudom mondani, hogy fogalmam sincs, hogyan talált rá a sakk motívumra, mely a regény vége felé kerül elő, és szimbolizálja mindazt, ami történik. Mikor megláttam, megnéztem a kiírást, hogy benne volt-e a sakk. Nem volt benne, Angéla egy látnok, és bár a képen egyetlen nárcisz sincsen, mégis tökéletesen megjeleníti azt, amit szerettem volna, sőt még annál is többet.

Gratulálok minden pályázónak, nagyon köszönöm a terveket, a munkátokat, most már a kiadó vezetőjén múlik minden. Angélának pedig küldöm a tiszteletpéldányt dedikálva, amint megjelenik a könyv.

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Kérjük adja meg a hiányzó számot *